Táborban és versenyekben gazdag félévek a Petrovayban!
A Petrovay György Katolikus Általános Iskolában sikeres két félévet zárhat. A „Szabadidős alkotás” TÁMOP-3.2.13-12/1-2012-0295 projekt keretében, a Kettőspont Alapítvány szervezésében a 2013/2014-es tanév őszi és tavaszi félévében sok diák kapott arra lehetőséget, hogy színvonalas és tartalmas táborban, illetve versenyeken vegyen részt az iskolában.
A Társadalmi Megújulás Operatív Program támogatásával megvalósuló projekt keretében egy mozgalmas hetet tölthettünk a Szentendrén megrendezett alkotótáborban. A hely szelleméhez méltóan arra törekedtünk, hogy a gyerekek sokoldalúan kibontakoztathassák művészeti képességeiket.
Az egy hét együtt töltött idő alkalmat adott az elmélyült alkotó munkára. Sokféle technikával megismerkedtek a gyerekek: textilfestés, batikolás, filctoll, akvarell ceruza, rajz, festés. Tanulmányozták a hideg-meleg színek képalkotó hatását, a monokróm festészetet. A papír mellett egyéb anyagokat is használhattak: textil, lemez, fa, üveg. Készítettek tutajt, lemezdomborművet, kötöttek könyvet, festettek üveget. Úgy érezzük, hogy a tananyagtartalmakat sikerült gyakorlatba ágyazottan feldolgozni. A táborozás során megtekinthettük Szentendre nevezetességeit és híres múzeumait, illetve a táborhelyen lévő medencének köszönhetően minden nap fürödhettünk. Egy élményteli és szakmailag tartalmas hetet valósítottunk meg.
A rajzversenyek témáit úgy választottuk, hogy alkalmunk legyen ismeretek átadására, hagyományápolásra, a gyermekek érzelmi életének gazdagítására. 2013. novemberében Erzsébet nap alkalmából Szent Erzsébet alakját és legendáját idéztük föl. A történet felolvasásával próbáltuk megerősíteni a gyermekekben az átadás örömét. A rajzokban, festményekben az idősebb korosztály változatosan és látványosan örökítette meg azt a pillanatot, amikor a kenyér átalakult rózsává. Szívesen használták a pasztellt és az akvarell ceruzát is. A kisebbek Erzsébet kötényét készítették el és saját fantáziájuk alapján díszítették rózsamotívumokkal.
A tavaszi időszakban a húsvéti ünnepkörhöz kötöttük a rajzversenyünket. Három korosztályban szerveztük a megmérettetést. A legkisebbek (1-2. osztály) egy húsvéti mesét illusztráltak, a középső korcsoport (3-4. osztály) képeslapokat készített, a felső tagozatosak hímes tojást festettek a hagyományőrzés jegyében. Örömünkre szolgált, hogy gyermekeink nagyon érdeklődőek a népi hagyományok megőrzésére. A képeslapokon megjelentek a Húsvét egyházi és ősi rituálékhoz kapcsolódó elemei, képei.
A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg.
|